Neohodnotené

HealthyCo ECO Panenský olivový olej 250ml

Skladom
Kód: 3254
Značka: Healthyco
€5,79
Kategória: Oleje
69ED1CC6 2B77 4B61 BF3C 283BCD22EC2C
Novinka

Je vynikajúci pre ochutenie zálievok a dipov v studenej kuchyni, ktoré získajú naozaj olivovou príchuť. Zároveň sa jedná o najčerstvejšie extra panenský olivový olej, ktorý sa lahvuje po zbere ako prvý.

Extra panenský alebo panenský olivový olej je ideálny ingrediencie tiež pre použitie v domácej kozmetike, má totiž upokojujúce, protizápalové, hydratujúce a hojivé účinky. Vyskúšajte napríklad olivový zábal na vlasy, ak ich máte vysušené, poškodené farbením, bez lesku či vitality: primerané množstvo panenského olivového oleja zohrejte v dlaniach a votrite do vlasov aj pokožky hlavy. Zabaľte ich do bavlneného uteráka a nechajte pôsobiť min. 30 minút. Potom si vlasy umyte ako zvyčajne.

Olivový olej patrí k pilierom stredomorskej kuchyne, o ktorej je všeobecne známe, že je zdravá a má priaznivý vplyv na organizmus z hľadiska kardiovaskulárnych ochorení. Zdravotné účinky olivového oleja spočívajú predovšetkým v tom, že zloženie jeho mastných kyselín ovplyvňuje pomer medzi "zlým" a "dobrým" cholesterolom. Okrem toho má olivový olej vďaka obsiahnutým látkam aj vysoké antioxidačné schopnosti.

Je dobrým zdrojom mononenasýtených tukov, pretože obsahuje priemerne 70% kyseliny olejovej a len okolo 10% polynenasýtené kyseliny linolovej, takže prispieva k lepšiemu pomeru omega 3 a omega 6 mastných kyselín v strave. Okrem toho v olivovom oleji nájdete aj skvalén, fytosteroly, vitamín E, alebo rad prospešných polyfenolov vrátane flavonoidov.

Panenský olivový olej je ale napríklad aj zdrojom melatonínu, o ktorom sa predtým myslelo, že je vytváraný len v mozgu živočíchov. Melatonín je dokonalý lapač voľných radikálov, takže je to účinný antioxidant.

Výživové hodnoty na 100g: Energia (kJ / kcal) 3760/900; Tuky 100g, z toho nasycené15g, z toho mononenasýtené 77g, z toho polynenasýtené 8g, Sacharidy 0g, z toho cukry 0g, Bielkoviny 0g, Soľ 0g.