Neohodnotené

Descanti Lyofilizované mango 40g

Skladom
Kód: 3504
Značka: DESCANTI
€3,99
Kategória: zdravé potraviny
8A52641A 040C 4FC4 BF6F 5E928B0DB3A0
Novinka

100% mango, ktoré má zachovanú farbu, tvar i chuť čerstvého manga, bez akéhokoľvek pridania stabilizačných látok alebo dochucovadiel, k lyofilizácii sú vybrané vždy len tie dozreté čerstvé plody.

Lyofilizované mango je: 100% mango, ktoré má zachovanú farbu, tvar i chuť čerstvého manga, bez akéhokoľvek pridania stabilizačných látok alebo dochucovadiel, k lyofilizácii sú vybrané vždy len tie dozreté čerstvé plody.

Mango je na skus ľahko tuhšie a vždy záleží na konkrétnej odrode, dĺžke doby sušenia a aktuálnu zbere. Odporúčame mango prípadne namočiť alebo si nakrájať kúsky do kaše či vločiek.

Dnes rastie v celom tropickom páse a má veľkú radu odrôd, a tomu zodpovedajúci rad farieb od svetlo žltej cez červenú až po zelené odrody. Dužina je vždy žltá, má veľkú placatú kôstku a chuťou môže pripomínať broskyňu. Z nutričného hľadiska je mango zaujímavé vysokým obsahom draslíka, vitamínu E a C a betakaroténu (antioxidanty), a niektorými vitamíny B skupiny

Sušené mango je skvelou sladkou desiatou a príjemne sa žuje. Možno ho použiť tiež pri príprave rozličných vita pochúťok a müsli mixov.

100 g lyofilizovaného ovocia = 1 kg čerstvého ovocia

Možnosti použitia:

cereálne zmesi v kombinácii s mliekom alebo jogurtom, ochutenie vody, limonády, zmrzliny, mrazené drte, sorbety, pečenie: kysnuté cestá, piškótová cesta, odpaľovaná cesta, varenie: desiate, polevy, želé, alkoholické aj nealkoholické nápoje (sekty, destiláty - pálenky , čaju, kokteily)

zloženie:100% lyofilizované mango

Výživové údaje na 100g:Energia 310 kcal / 1296kJ, tuky 2,7g z toho nasýtené mastné kyseliny 0,6g, sacharidy 67,9g z toho cukry 67,3g, bielkoviny 3,3 g, vláknina 9,2g, soľ 0,05 g

Krajina pôvodu:

Nemecko, Čína