Descanti kokosový olej extra panenský 300g

Neohodnotené
€4,89
Dostupnosť: Skladom
Môžeme doručiť do:
27.5.2024
Kód: 3519
Descanti kokosový olej extra panenský 300g
Neohodnotené

Podrobný popis

Panenský kokosový olej nie je iba najzdravším a najuniverzálnejším olejom na svete. Je to skutočné zázračné superjedlo s mimoriadnymi účinkami na zdravie a jedinečným využitím v kuchyni, dokonca aj v kozmetike. Kokosový olej bol dlho neprávom radený medzi nezdravé potraviny kvôli vysokému obsahu nasýtených tukov.

Zatiaľ čo prevažná väčšina nasýtených mastných kyselín, pochádzajúcich z mäsa, mlieka, vajec a rastlinných olejov, sa skladá z dlhých uhlíkových reťazcov, a navyše často obsahujúcich cholesterol a nebezpečné transmastné kyseliny, kokosový olej je tvorený stredne dlhými mastnými kyselinami známymi ako MCFA (ang. Medium chain fatty acids), pričom neobsahuje žiadny cholesterol a transmastné kyseliny. Stredne dlhé reťazce mastných kyselín sa v tele spracúvajú veľmi odlišným spôsobom ako reťazce dlhé.

Na rozdiel od bežných tukov sa kokosový olej po požití okamžite štiepi na jednoduchšie mastné kyseliny vďaka enzýmom v slinách a žalúdočnej šťave, to znamená nie je závislý na produkcii pankreatickej šťavy, nezaťažuje pankreas ani žlčník. Je pretoveľmi ľahko stráviteľný, predovšetkým pre ľudí, ktorí majú zhoršené trávenie tukov alebo odstránený žlčník. Stredne dlhé reťazce mastných kyselín sa neukladajú ako tukové zásoby a sú okamžite využiteľné ako zdroj energie. Pretože zvyšujú energetický metabolizmus všetkých buniek, urýchľujú chudnutie, hojenie a liečenie.

 

Zloženie: 100 % kokosový olej extra panenský 

Výživové údaje na 100g:

Energia 3753 kJ / 898 kcal
Bielkoviny: 0,2 g
Sacharidy / cukry: 0 g / 0 g
Tuky / Nasýtené: 99,8 g / 92,1 g
Vláknina: 0 g
Soľ: <0 g

OBSAH MASTNÝCH KYSELI