Svaly majú v noci hlad

Spánok je jednou zo základných potrieb života pre vlastné fungovanie. Bez spánku nedokážeme žiť, nieto naše drahocenné nazbierané svaly.

Telo potrebuje okrem spánku i energiu, ale ako tieto dva veľmi dôležité prvky dostať naraz? Telo totiž práve počas spánku využíva telesné bielkoviny ako zdroj energie miesto bielkovín a sacharidov, ktoré prijímame počas dňa v jedle a suplementoch. Aby sme sa tomu vyhli je vhodné pred spánkom bielkoviny a energiu doplniť kvalitnými potravinami a doplnkami.

 

o_spanok

 Kazeín - bielkovina s dobou vstrebaniu až 7 hodín, ktorá svalom zaistí trvalý prísun aminokyselín, ktoré svalovú hmotu ochránia pred útokom vlastného tela. Odporúčaná dávka kazeínu pred spaním je 30-50g.

Ľanový olej - výborný doplnok s už spomínaným kazeínom. Tento druh oleja je považovaný za tzv. Zdravý tuk, ktorý okrem iného podporuje srdcovú činnosť a podporuje spaľovanie tuku. Ovšem hlavným dôvodom prečo používať ľanový olej je spomalenie trávenia, čo napomáha plynulému vstrebávaniu živín treba práve z kazeínového prípravku.

 ZMA - jedná sa o kombináciu zinku, aspartátu horečnatého a vitamínu B6, ktorá zvyšuje hladinu testosterónu a rastového faktoru IGF-1. Ďalším veľmi zaujímavým efektom tejto trojkombinácie je pozitívny vplyv na spánok, bez ktorého sa nezaobídeme.

 

Máte pocit, že Vaše telo v noci chradne alebo sa dokonca budíte ráno od hladu vyskúšajte túto kombináciu a potom si už je vychutnávajte sladký spánok, pri ktorom Vaše svaly rozhodne trpieť nebudú!