FLOWIN efektívne cvičenie

Flowin. Formuje postavu, pomáha schudnúť a zlepšiť držanie tela

„Flowin je výborným fitness programom, ktorý formuje postavu, redukuje hmotnosť, podporuje správne držanie tela... Je však dobré kombinovať ho s inými typmi cvičení, napríklad s aeróbnymi aktivitami,“ FLOWIN

Flowin sa na švédskom trhu, kde bol vyvinutý, objavil v roku 2006. Postupne získal zastúpenie vo viac ako 45 krajinách sveta. A nechýba ani na Slovensku! Tvorcovia flowinu si dali záležať na tom, aby bolo cvičenie vhodné pre profesionálov i amatérskych športovcov. Z tohto dôvodu je flowin dostupný v dvoch verziách. Prvá je určená pre rehabilitačné, fyzioterapeutické a fitness účely, druhá je prispôsobená pre cvičenie doma.

Aktuálne sú všetkým, ktorí majú radi pohyb, alebo sa snažia nájsť k nemu pozitívny vzťah, k dispozícii samotné lekcie flowinu. Vo väčšine prípadov sa však flowin kombinuje s inými typmi športových aktivít ako napríklad pilates, aerobic, funkčný tréning či bosu.

Flowin. Čo si mám pod týmto cvičením predstaviť?

Hoci je flowin na slovenskom trhu už niekoľko rokov, stále mnohí nevedia, čo si majú pod týmto cvičením predstaviť. „Pri flowine využívame flowin dosku a sadu malých penových podložiek na ruky, nohy a kolená. Toto cvičenie využíva hmotnosť vlastného tela a je zamerané na spevnenie stredu tela (CORE-u),“

Lekcie flowin môžete navštíviť vo viacerých slovenských mestách, ale k dispozícii je aj verzia pre domáce použitie, s ktorou získate kompletný návod na cvičenie. Týmto spôsobom môžete precvičiť všetky hlavné svalové skupiny aj v pohodlí domova. Flowin ponúka stovky cvikov, ktoré sa dajú vzájomne obmieňať alebo kombinovať. Ak vám nebude nejaký vyhovovať, môžete ho nahradiť iným, rovnako účinným. Dôležité je naučiť sa správnu techniku cvikov a pohyby si nezjednodušovať. Tým naozaj nič nedosiahnete!

flowin2

Prečo práve flowin?

Stále ste nenašli cvičenie, ktoré by vám „sadlo“? Očakávate zábavu i tvrdú drinu, ale pritom si musíte dávať pozor na kĺby? Trápi vás svalová nerovnováha a bolesti chrbta? Potrebujete posilniť oblasť bruška, panvy a chrbtové svaly? Uprednostňujete cvičenie s vlastnou váhou pred dvíhaním závaží?

Ak ste na väčšinu otázok odpovedali kladne, mali by ste v najbližšej dobe vyskúšať lekciu flowin. „Flowin dokáže nahradiť návštevu posilňovne a rôzne fitness aktivity. Výhodou sú plynulé pohyby bez doskokov a bez zaťažovania kĺbov. Toto cvičenie je veľmi obľúbené aj v rehabilitačnej oblasti hlavne ako poúrazová pomôcka,“ Ďalej slúži na redukciu hmotnosti, vyformovanie postavy, ale aj zvýšenie výkonu a zlepšenie držania tela.

Cvičíme flowin

Flowin je pri správnom prevedení pomerne namáhavým fitness programom. Z tohto dôvodu ho mnohí inštruktori kombinujú s inými typmi športov. „V našom športovom centre je cvičenie flowin kombinované s ďalšími pohybovými aktivitami. Je zaradené do kruhových tréningov a tiež ho môžu naši zákazníci využívať v spojení s bosu,“  flowin je  náročný fitness program, a preto si myslím, že pri správnom prevedení je pre klientov veľmi prospešný. „Kvitujem NAOZAJ SPRÁVNE PREVEDENIE, pretože pri tomto cvičení sa klienti snažia jednotlivé cviky zjednodušiť. Z tohto dôvodu je pre inštruktora lepšie pracovať s menším počtom klientov, ktorým sa môže individuálne venovať a vysvetliť im podstatu každého cviku