Vytrénujte svoj zadok do krásy

Krásne pozadie, zadoček, zadok - to je to, čo od svojho tréningu vyžaduje mnoho žien. Niektoré recept našli, niektoré ho hľadajú zložitejšie. Nasledujúce jednoduché tipy vám napovedia, ako by to mohlo ísť efektívnejšie.

Vytrénujte svoj zadok do krásy

Chápem, že z mojej mužskej pozície sa radí naozaj len ťažko. Možno však o to lepšie, že som obyčajným pozorovateľom a hodnotiteľom. Často tiež vidím, že ženy robia veľa chýb, na ktorých je potrebné zapracovať. Ako by ste teda mohli (resp. Skôr mali) trénovať svoj zadoček, aby bol čo najkrajší, najguľatejší a najprirodzenejší? Tu je niekoľko dôležitých rád

Silový tréning má dve roviny.

Ak hovorím o dvoch rovinách silového tréningu, mám tým na mysli fakt, že zadok sa sklada z celkom troch základných svalov:
• malý sval sedací
• stredný sval sedací
• veľký sval sedací

Každý z nich má inú funkciu, pričom je v tréningu výhodné ich oddeliť. Malý a stredný sedací sval vykonáva unoženie vbok. Naviac tiež vypĺňajú priestor z boku zadočku. Naopak veľký sedací sval má funkciu v zanožení a zároveň vie naklápať panvu. Práve ten je zo svalov najväčší a robí pekný okrúhly vzhľad z boku a celkovú masu zadku. Vo vašom tréningu by tak nemal chýbať ani jeden z týchto pohybov; teda ako zanožovanie, tak i unožovanie. Vždy sa však snažte o to, aby ste eliminovali aktivitu spodných chrbta poťažmo šikmých brušných svalov, ktoré vám môžu v snažení síce opticky pomôcť, však uberajú pomerne veľa práce práve sedacím svalom.

Cvik Séria Opakovanie
Zanožovanie v stoji 3x15
Zanožovanie na kladke 3x15
Zanožovanie vo vzpore kľačmo 3x15

Drepy nič nenahradí

Aj keď je unožovanie a zanožovanie skvelé, nič vám nenahradí základný cvik. Tým je drep, a to v akejkoľvek podobe. Aby bol drep naozaj cvikom, ktorý vám zacieli na zadoček, nebojte sa v tomto bode dať nohy čo najviac od seba. Špičky sú vytočené von a kolená kopírujú nastavenie špičiek. Ba čo viac, ak pôjdete pod paralelu so zemou, bude váš zadoček pracovať ešte intenzívnejšie. Ako veľmi efektívny môžete tiež zvoliť bulharský drep, drep obkročmo alebo drepy s trapézovou osou.